
O mnie
Jestem refleksologiem dyplomowanym przez Polski Instytut Refleksologii z siedzibą w Warszawie.
Zgodnie z założeniami kształcenia Instytutu ukończyłam 3 stopnie nauki zawodu i zdałam egzamin certyfikujący. Uczestniczę w warsztatach i seminariach dla zaawansowanych terapeutów.
Od kiedy pamiętam fascynowała mnie medycyna naturalna i możliwości samoleczenia – już w latach 90-tych ukończyłam kurs Su-Dżok prowadzony przez lekarza neurologa Pawła Kassina, który w swojej akademickiej pracy zawodowej bardzo często stosował techniki tradycyjnej medycyny wschodniej.
Wychowując dwoje małych dzieci, łapiących liczne infekcje i odwiedzając lekarzy, którzy na kolejnych wizytach przepisywali nowe antybiotyki i środki odczulające, doszłam do wniosku, że to błędne koło – wzięłam sprawy w swoje ręce wprowadzając stopniowo naturalne metody leczenia. Po dość krótkim czasie wizyty u lekarzy zaczęły sprowadzać się jedynie do wizyt kontrolnych, a dzieci stały się zdecydowanie zdrowsze.
Wiosną 2011 roku zetknęłam się po raz pierwszy z refleksologią – zafascynowała mnie stając się pasją i pracą – przynosi satysfakcję i radość z pomagania nie tylko rodzinie, ale ludziom, którzy zmęczeni chorobami, zdecydowali się zaufać mądrości medycyny naturalnej.
Zgodnie z definicją zdrowia podaną przez WHO (Światową Organizację Zdrowia) zdrowie to nie tylko brak choroby – to dobrostan fizyczny, psychiczny i społeczny jednostki.
Nieliczni z nas są zdrowi zgodnie z tą definicją. Niesiemy bagaż własnych błędów objawiających się chorobami nabytymi, dziedziczymy dolegliwości po rodzicach i przodkach w postaci chorób wrodzonych lub genetycznych. W większości wypadków, choroba ma wiele przyczyn i nie mamy możliwości wyeliminować wszystkich – zwłaszcza medycyna akademicka koncentruje siły na pojedynczych objawach i zalecza dolegliwość. A zaleczyć to nie znaczy wyleczyć. Dlatego nie jesteśmy zdrowi, a „zaleczeni”.
„Zachowanie porządku a nie naprawianie nieporządku jest najwyższą zasadą mądrości. Leczyć chorobę po tym, jak już się pojawi to tak, jak kopać studnię, kiedy zachciało się pić lub kuć broń, kiedy rozpoczęła się wojna” (kanon medycyny chińskiej żółtego Cesarza II w p.n.e)
Dlatego też refleksologia profilaktycznie dba o porządek w organizmie, jak również wspomaga leczenie dolegliwości i chorób.
'
